2010

 

 



Banda Sinfónica de la S.M. La Artística de Buñol

CONCIERTO AÑO NUEVO

Domingo 3 de Enero. 19:30 Teatro Montecarlo

Director: Henrie Adams

1ª Parte

Van Gogh Portaits .......................................... Aldo Rafael Forte

1.- The Patato Eaters
2.- La Berceuse
3.- The Souave
4.- The Drawbridge
5.- Finale – Self Portrait of the Artiste


The Dutch Masters Suite ................................. Johan de Meij

I) Nachtwacht (The Night Watch) – Rembrandt van Rijn
II) De liefdesbrief (The Love Letter) – Johannes Vermeer
III) Prinsjesdag (Prince’s Day) – Jan Steen

2ª Parte

Cuadros de una exposición ....................... Modeste Mussorgsky (1839-1881)

Promenade  
 Gnomus  
 Promenade  
 Il vecchio castello  
 Promenade  
 Tuileries  
 Bydlo  
 Promenade  
 Ballet of the Chicks in Their Shells  
 Samuel Goldenburg and Schmuyle  
 The Marketplace at Limoges  
 Catacombae, sepulchrum romanum  
 Con mortuis in lingua mortua  
 The Hut on Fowl's Legs  
 The Great Gate at Kiev 

 

 

Banda Municipal de Barcelona

Diumenge 31 de Gener.11.30h Sala 2 Oriol Martorell Auditori Barcelona 

Dirigeix: Henrie Adams

Eusebio Sáez, trombó

 

Sinfonieën der Nederlanden .......................... Louis Andriessen
Joasarba ...................................................... Albert Sardá
Rapsodia Borealis .................................. Søren Hyldgaard

Sinfonia nr 9, opus 70 ................................. Dmitri Schostakovitch

1.- alegro
2.- moderato
3.- presto
4.- Largo
5.- allegretto

L'Auditori

 

Orquestra Simfònica de Castelló

Divendres 19 de Febrer 20h Auditori de Castelló.
Diumenge 21 de Febrer a les ¿20h església de “El salvador”? a Vall d’uixó

Dirigeix: Henrie Adams

Juan de la Rubia. Órgano 

1ª Parte

Concierto para órgano y orquesta en re menor........... G. F. Haendel (1685-1759) 
Op. 7 nº 4, HWV 292

Concierto para órgano y orquesta en fa mayor........... G. F. HAENDEL (1685-1759)
Op. 4 nº 4

2ª Parte

Sinfonía nº 4 en mi menor “Romántica” .................... Anton Bruckner (1824-1896)

 

 

Orquestra Simfònica de Castelló

CONCIERTO PREMIOS GREGAL

Jueves 04 de Marzo 20:00 horas Teatro Principal de Castelló 

Dirigeix: Henrie Adams

1ª Parte

La forza del destino (Obertura).................................. Giuseppe Verdi (1813-1901)

Rienzi (Obertura)....................................................... Richard Wagner (1813-1883)

Himno de Valencia ....................................... José Serrano (1873-1941)

 

Banda Municipal Vittoria/ Per-Se-Cusión Ensemble

LA HISTORIA DE LA PERCUSIÓN EN LA BANDA

Domingo Dia 14 de Marzo 2010 11:30 horas Teatro Principal Vitoria

Dirigeix: Henrie Adams

Idea original y guión: Manel Ramada

Yakata………………………………………….M. Ramada

Asi hablaba Zaratustra (introducción)…………R. Strauss / arr. G. Buitenhuis

Te Deum (preludio)………………………….....M. A. Charpentier / arr. J-C Amiot

Percusión a la turca……………………………….tradicional/ arr. M. Ramada

3 Campos………………………………………tradicional

Xilofonía………………………………………J. Green / arr. W. Cahn

Reverie………………………………………… J. Penders

VASA (3º mov.) ……………………………….J. Suñer

West side story (mambo, chacha y cool)………L. Bernstein/ arr. I. Polster

Concertino para grupo de percussion y banda…..D. Gillinham

(bis) Malambo……………………………………….A. Ginastera

 

 

Orquestra Simfònica de Castelló

Divendres 26 de Març. l’Auditori de Castelló.

Dirigeix: Henrie Adams

1ª Parte

La forza del destino ........................................... Giuseppe Verdi (1813-1901)

Kindertotenlieder ............................................ Gustav Mahler (1860-1911)

2ª Parte

Sinfonía nº 6 “Patética” ................................... Piotr Ilyitch Tchaikovsky (1840-1893)

 

Banda Sinfónica de la S.M. “La Artística” de Buñol

CONCIERTO ANIVERSARIO TEATRO MONTECARLO

Sábado 3 de Abril. Teatro Montecarlo

Director: Henrie Adams

Director invitado: Jose Maria Cervera Collado

 

1ª PARTE

Blacky (Pasodoble)............... Jose Maria Cervera Lloret

Sinfonietta ..................... Jose Maria Cervera Collado

Paisajes Levantinos .............. Jose Maria Cervera Lloret

2ª PARTE

La font roja ..................... Luis Blanes

El atardecer de los inocentes .... Teo Aparico Barberan

Danza Colorista ............... Rafael Mullor

Hymno de los Feos

 

 
Banda Real Johan Willem Friso de Holanda

Dias 9 a 16 de abril 2010

Director: Henrie Adams 

 

Grabaciones discográficas con música nueva de la editorial BERIATO

 

 

Orquesta de Iniciación y Orquesta Sinfónica de la S.M. “La Artística” de Buñol

Domingo 25 de Abril. 12:00 horas Teatro Montecarlo

1ª Parte

JOVEN ORQUESTA DE INICIACION

Simple Square Dance …………………. Dorothy A. Straub
Rondo …………………………………... I. J. Pleyel
Gavotte…………………………………...G. F. Handel
Bagatelle …………………………………L. van Beethoven
Hoe Down ………………………………..Hilary Burgoyne
Pelican Pie ……………………………….Sheila M. Nelson
Madame Cole ……………………………Michael Dawney
Wild-West Shaker ………………………Tradicional
Sarabande ………………………………..G. F. Handel
Music from Outer Space ………………..Richard Ayling
Jamaican Rumba ………………………..Arthur Benjamin

Director : Manuel Jesús Godoy Mesas

2ª Parte

ORQUESTA SINFONICA

Sinfonia L. Bocherini

Concertino para Trompa, Op. 45 Nº 5 …… L. E. Larsson
Solista: David Cuenca Lacruz

Sinfonia C Dur (Postdam 1755) ………….. C. Ph. E. Bach

Director : Henrie Adams

 

 
Orquestra Simfònica de Castelló

Divendres 7 de Maig 20h en el Auditori de Castelló.
Dissabte 8 de maig a les 19'30h en el "Auditori de la Unió musical Sta Cecilia d'Onda" 
Diumenge 9 de Maig a les 19h en el "Auditori Municipal de Vinaròs".

Dirigeix: Henrie Adams


Triple concierto ....................................... Ludwig van Beethoven (1770-1827)
para violin, violonchelo y piano, en Do M op. 56

Obertura “Coriolano” op. 62 ................... Ludwig van Beethoven (1770-1827)


Sinfonía Nº 1 en Do Mayor op. 21 ........... Ludwig van Beethoven (1770-1827)

 

Harmonie St. Michaël van Thorn

GEZAMENLIJK CONCERT THORNER HARMONIEÈN

13 mei 2010, Oranjerie Roermond (NL).

Conductor: Henrie Adams

m.m.v. Corinne Romijn, mezzo-sopraan

 

Sinfonia Nº. 2 en re menor "Von der Angst unserer Zeit" .............. Thomas Trachsel

1.- Requiem Aeternam

2.- Dies Irae

3./4.Lux aeternam

Danzón no. 2 ...................................................... Arturo Márquez

 

 

Orquestra Simfònica de Castelló

ANIVERSARIO ROBERT SCHUMANN (8 DE JUNIO)

Divendres 11 de Juny. l’Auditori de Castelló.

Dirigeix: Henrie Adams

1ª Parte

Obertura Manfred ................................... Robert Schumann (1810-1856)

Concierto de violonchelo ................................... Robert Schumann (1810-1856)

2ª Parte

Sinfonía nº 4 ................................... Robert Schumann (1810-1856)

 

Banda Sinfónica de la S.M. “La Artística” de Buñol

CONCIERTO DE PRIMAVERA

Domingo 20 de Junio. 19:30 Auditorio al aire libre Buñol

Director: Henrie Adams

1ª Parte

La Danza Colorista ............................ Rafael Mullor

El Atardecer de los inocentes ............... Teo Aparico Barberan

Paisatge Llevantí ...................... Jose Maria Cervera Lloret

2ª Parte

Van Gogh Portaits .................. Aldo Rafael Forte
1.- The Patato Eaters
2.- La Berceuse
3.- The Souave
4.- The Drawbridge
5.- Finale – Self Portrait of the Artiste

El Camino Real ............................. Alfred Reed

Himno a Buñol ........................ Guazman Carcel

 

 
Banda Sinfónica de la S.M. “La Artística” de Buñol

CONCIERTO INAUGURACIÓN BIENAL DE MUSICA

Sábado 3 de Julio. Auditorio al aire libre Buñol

Director: Henrie Adams

 

T-Bone Concierto (para Trombón y Banda)...................... Johan de Meij
Solista: Eusebio Sáez

Sinfonía Nº 2 "The Big Apple" ......................................... Johan de Meij

 

 

MID EUROPE 2010

CURSO DE DIRECCIÓN DE BANDA

12 a 16 julio. Schladming Austria

Director invitado: Henrie Adams

Programa

Choral for an solemne occassion ..................... Marc van Delft

Papillons ........................................ Coby Lankester

Dutch Masters Suite ...................... Johan de Meij

First suite in Es ......................................... Gustav Holst

Sinfonía Nº 2 “States of Mind” .............................. Teo Aparicio Barberán

Programa Banda juvenil Mundial

Danza Colorista ......................... Rafael Mullor

El atardecer de los inocentes ..................... Teo Aparicio Barberan

Twefty ....................... Constantino Martinez

http://www.mideurope.at/

http://www.mideurope.at/index-en_71.htm

WYWOP 2010 Flyer (Deutsch) (Teilnahme)

WYWOP 2010 Flyer (English) (Participation)

 

 
Curso de Dirección de Banda

 

21 a 25 de Julio San Mateo (Castellon)

Profesores: Henrie Adams y José Suñer

Programa

Danza Colorista ......................... Rafael Mullor

Ballets ........................................ Coby Lankester

Cap Kenedy ................................ Serge Lancen

Armenian Dances ........................ Alfred Reed

Cartelcurs

http://www3.uji.es/~aestelle/VIII_Curs_Direccio_info.pdf

 

 

Banda Sinfónica de la S.M. “La Artística” de Buñol

CONCIERTO PRESENTACIÓN DE LAS REINAS DEL MANTÓN

Sábado 8 de Agosto. Teatro Montecarlo

Director: Henrie Adams

Pasodoble

Contes y Legendes Fribourgeois ................ Etienne Crausaz

The Dutch Masters Suite ....................... Johan De Maij
I) Nachtwacht (The Night Watch) – Rembrandt van Rijn
II) De liefdesbrief (The Love Letter) – Johannes Vermeer
III) Prinsjesdag (Prince’s Day) – Jan Steen

 

 

Banda Sinfónica de la S.M. “La Artística” de Buñol

CONCIERTO MANO A MANO

Sábado 14 de Agosto. Auditorio al aire libre Buñol

Director: Henrie Adams

 

Ziggurat ...................... Wouter Lenaerts

Sinfonia Nº 7 ................................ David Maslanka

Daphnis y Cloe (Suite Nº 2) .......... Maurice Ravel

 

 

Aulos Blasorchester

Visperterminen / VS - Freitag 8. Oktober 2010, 20:15 Uhr - Mehrzweckhalle
Horgen / ZH - Sonntag 10. Oktober 2010, 18:00 Uhr - Schinzenhof-Saal
Solothurn / SO - Samstag 16. Oktober 2010, 19:30 Uhr - Konzertsaal
Emmenbrücke / LU - Sonntag 17. Oktober 2010, 18:00 Uhr - Gersag Saal

Director: Henrie Adams


Danza Colorista .................................. Rafael Mullor Grau

Concerto for Trumpet ......................... Alexander Arutjunjan
Solist: Bernhard Jörg

Chakra ................................................ Maurice Hamers 
  I.    Das Universum
  II.   Der Aufstieg der Kundalinigöttin
  III.  Wurzel-Chakra
  IV.   Sakral-Chakra
  V.    Solarplexus-Chakra
  VI.   Herz-Chakra
  VII.  Hals-Chakra
  VIII. Stirn-Chakra
  IX.   Scheitel-Chakra

Pause

Cloudburst ............................................ Eric Whitacre

Symphony No. 0 ................................... Bart Picqueur
  I.    Fanfare for Ra, the sun god
  II.   At the source - Song and dance of the Phoenix
  III.  Death and rebirth
  IV.  Flight to Heliopolis - ceremony for Ra

http://www.aulos.ch

 

 
Orquestra Simfònica de Castelló

Divendres 29 d’octubre de 2010 en la casa de la cultura de Benimodo a les 22’15h
Dissabte 30 d’Octubre de 2010 en el teatro Alcazar de Nules. ¿22h.?
Diumenge 31 d’Octubre de 2010 Auditori de Betxi. 19h.
Divendres 5 de Novembre de 2010 Auditori i palau de congressos de Castelló. 20h. 
Diumenge 6 de Novembre de 2010 Auditori i palau de congressos de Peñíscola. 19h. 
Diumenge 7 de Novembre de 2010 Auditori de Vila-real. 19h.

Dirigeix: Henrie Adams

1ª Parte

Variaciones sobre un tema de Kuhnau ........... Hendrik Andriesen (1892-1981)

Variaciones sobre un tema de Haydn ........... Johannes Brahms (1833-1897)
Op. 4 nº 4

2ª Parte

Enigma Variaciones .................... Edward Elgar (1857- 1934)

 

 

Banda Sinfónica de la S.M. “La Artística” de Buñol

CONCIERTO DE SANTA CECILIA

Sabado 27 de Noviembre. Teatro Montecarlo

Director: Henrie Adams

1ª Parte


Second Suite ...................................................... Gustav Holst
for Military Band en Fa
March: Morris Dance, Swansea Town, Claudy Banks
Song Without Words "I'll Love my Love"
Song of the Blacksmith
Fantasia on the "Dargason"

Suite Dreams ................................................... Steven Brynt 
First Suite ....................................................... Gustav Holst
for Military Band en Mi ? 
Chaconne
Intermezzo
March

2ª PARTE

The Seafarer ................................................ Haydn Wood

Four Schottisch Dances op. 59 ..................... Malcolm Arnold
Pesante
Vivace
Allegretto
Con brio

Coronation March ..................................... Wiliam Walton

 

 

Banda Municipal de Las Palmas
Banda del Conservatorio Superior de Las Palmas 
Diversos Coros

CONCIERTO DE NAVIDAD

Sábado 19 de Diciembre Las Palmas de Gran Canarias 

Dirigeix: Henrie Adams

POLISH CHRISTMAS MUSIC ............................. Johan de Meij
RUSIAN CHRISTMAS MUSIC ............................ Alfred reed
NATIVITAS SUI GERERIS (suite nº1) ................. Constantino Martinez

 

 

Orquesta Sinfónica de Castellón 
Orfeó Universitari de València

Dijous 23 de Desembre Palau de la Música. València 
Diumenge 26 de Desembre Auditori de Castelló.

Dirigeix: Constantino Martínez

PAX ET BONUM .....................................Constantino Martínez

 

Diumenge 26 de Desembre Auditori de Castelló.

Dirigeix: Henrie Adams

1a. Part

Peer Gynt ( opus 23) .......................... Edward Grieg. (1843-1907)

2a. Part

PAX ET BONUM .....................................Constantino Martínez